Lista aktualności Lista aktualności

XVII Turniej piłki nożnej

W dniu 06 lipca, korzystając z gościnności MOSiR w Kutnie, na Stadionie miejskim odbył się XVII Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora RDLP w Łodzi.

 

W turnieju, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Kutno, SITLiD – Odział w Łodzi oraz Koło SITLiD przy N. Kutno, uczestniczyło 10 drużyn z 14 nadleśnictw. W trakcie rozgrywek panowała sportowa atmosfera zarówno na boisku jak i wśród wspaniałych kibiców. Drużyny reprezentowały wysoki piłkarski poziom. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Nadleśnictw Łąck – Płock. Drugie miejsce po niezwykle widowiskowym finale przypadło drużynie z Nadleśnictw Przedbórz - Grotniki, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Nadleśnictw Skierniewice – Radziwiłłów. Czwarte miejsce przypadło zeszłorocznym zwycięzcom, naszej walecznej drużynie z Nadleśnictw Kutno – Gostynin. Piąte miejsce wywalczyła drużyna z Nadleśnictwa Spała, która po rzutach karnych pokonała zawodników z Nadleśnictwa Poddębice. Na siódmym miejscu uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Opoczno, natomiast ósme  miejsce przypadło kolegom z Nadleśnictwa Bełchatów. Walka o dziewiąte miejsce rozegrała się po rzutach karnych pomiędzy Nadleśnictwami Radomsko i Brzeziny. Zwycięską okazała się drużyna z Radomska,  którzy za sportową postawę na boisku otrzymali nagrodę fairplay ufundowaną przez Organizację Zakładową NSZZ Solidarność Pracowników Leśnictwa przy RDLP w Łodzi.

Królem strzelców został po raz drugi z rzędu zawodnik z Nadleśnictwa Przedbórz,  Mateusz Rek (strzelił 12 bramek), natomiast najlepszym bramkarzem został wybrany Mariusz Wasiak z Nadleśnictwa Skierniewice.

Najlepszymi kibicami zostali wybrani sympatycy drużyny gospodarzy w imieniu których nagrodę odebrała Aleksandra Szulczewska z Nadleśnictwa Kutno.

Podczas mistrzostw złotą odznakę honorową SITLiD wręczono Kol. Andrzejowi Pychyńskiemu - emerytowanemu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Wieluń.  

Turniej połączony był ze szkoleniem z zakresu problematyki prowadzenia gospodarstwa szkółkarskiego. Omówiono problemy, metody przeciwdziałania oraz skutki występowania długotrwałych okresów suszy, gwałtownych ulewnych deszczy, chorób grzybowych czy przymrozków.

Dyskutowano na temat: zalet fertygacji, infrastruktury szkółkarskiej, stosowania ugorów zielonych czy użytkowania kompostów na szkółkach leśnych. Ciekawym aspektem szkolenia było przedstawienie wad i zalet szkółek kontenerowych oraz szkółek gruntowych. Debatowano na temat wyzwań stojących przed ówczesnym szkółkarstwem związanych choćby z jakością sadzonek czy szukaniem alternatyw dla zamierających drzewostanów olchowych.