Wydawca treści Wydawca treści

Spotkanie z Łowczymi PZŁ

Spotkanie z Łowczymi PZŁ, na którym został poruszony problem afrykańskiego pomoru świń.

      W dniach 19-20 lutego w siedzibie Nadleśnictwa Kutno odbyły się spotkania z Łowczymi Okręgowymi Polskiego Związku Łowieckiego w Łodzi, Płocku, Skierniewicach i Włocławku oraz Łowczymi kół łowieckich. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad inwentaryzacji oraz gospodarowania populacjami zwierzyny. Poruszony został również temat estetyki  i bezpieczeństwa infrastruktury łowieckiej.


Zaproszony na spotkanie Powiatowy Lekarz Weterynarii Dariusz Mazur omówił problem afrykańskiego pomoru świń.
 


Inwentaryzacja zwierzyny

Inwentaryzacja zwierzyny

     W dniach 22-23 lutego na terenie Nadleśnictwa Kutno myśliwi przeprowadzili coroczną inwentaryzację zwierzyny, na której podstawie zaplanują gospodarowanie zwierzyną               w rozpoczynającym się 1 kwietnia kolejnym sezonie łowieckim.   

      


Ujawnienie wnyków przez Straż Leśną

Ujawnienie wnyków przez Straż Leśną

W dniu 25.02.2014r. Strażnicy Nadleśnictwa Kutno  wspólnie  z Państwową Strażą Łowiecką z Bydgoszczy ujawniła i zdjęła ponad 30 wnyków kłusowniczych różnego rodzaju. Narzędzia kłusownicze odnalezione zostały w kompleksie leśnym o powierzchni zaledwie 2,50 ha na terenie obrębu Boniewo.


Łowiectwo w Nadleśnictwie Kutno

Łowiectwo w Nadleśnictwie Kutno

Teren Nadleśnictwa Kutno podzielony jest na 47 obwodów łowieckich, w tym 2 obwody wyłączone: Ośrodek Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Kutno i  Ośrodek Hodowli Zwierzyny „Krośniewice" ZG Polskiego Związku Łowieckiego.